Péče o piercing do bradavky

Piercing bradavky

Piercing bradavek se vyznačuje vysokým nebezpečím mechanického poškození (zachycení o oblečení, řetízky, oblečení a šperky partnera apod.). Občas může dojít již u zahojeného piercingu zvýšená citlivost či dokonce výtok. U mužů k tomuto dochází po fyzické aktivitě, u žen k tomu dochází před a během menstruace.  Je třeba věnovat více pozornosti čistotě a dezinfekci obdobně jako u nového piercingu minimálně po několik dní, než se piercing zklidní. Pokud problémy s piercingem přetrvávají, je třeba spolu s Vaším piercerem vyzkoušet jiný šperk.
Je dobrou praxí nosit přiléhavá trička pod košile či při sportu a u žen hladké podprsenky. Také je vhodné v prvních týdnech chránit přelepením náplastí před fyzickými aktivitami.
V oblasti hygieny je nutné postupovat dle obecných zásad – minimálně jednou denně piercing omýt vodou, poté mýdlovou vodou a opláchnout. Případnou krev a mok jemně odstraňte vatovou tyčinkou po předchozím namočení.
V prvním měsíci (nebo pokud dojde k podezřelým příznakům) jednou denně omyjte po umytí dezinflačním solným roztokem. Znovu platí opatrnost při doteku špinavýma rukama na piercing i okolí.
Celková doba hojení bývá tři až čtyři měsíce u mužů a šest až devět měsíců u žen.
Doporučeným šperkem je kroužek či straight (přímá) či kulatá barbell, často doplněná hroty místo kuliček.
Roztahování piercingu bradavek není jednoduché a musí se dělat pomalu. Zpravidla to jde o 1 gauge za rok.
Tkáň bradavky se v každém případě piercingem změní, dojde k jejímu zvětšení či chcete li rozšíření ve směru piercingu. Tato změna tvaru je většinou trvalá i po vyjmutí piercingu.

Přejeme Vám příjemný výběr a bezproblémové hojení