Péče o piercing do jazyka

Piercing do jazyka

Je třeba počítat s tím,že jazyk dost oteče během prvního týdne. Normálním je také lehčí krvácení a citlivost. Po pár dnech by měl otok ustoupit i když částečně oteklý zůstává po několik týdnů. Po 2 týdnech můžete šperk vyměnit za kratší. Pro zmírnění otoku je důležité jazyk po vpichu chladit pitím studených nápojů, cucáním ledu či zmrzliny apod. Lze občas pozorovat bělavý výtok z piercingu - jedná se o mrtvé buňky a lymfatické tekutiny normálně přítomné v hojící se ráně. Není třeba panikařit.

Je podstatné dostatečně jíst a pít, protože tělo ve fázi hojení potřebuje živiny. Nežvýkejte žvýkačky a vyhněte se ostrým jídlům. Omezte i mluvení. Nehrajte si se šperkem zuby, nekuřte ani nepijte tvrdý alkohol v neředěné formě. To vše je třeba dělat s myslí toho, že musíte jazyku dopřát co nejvíc klidu k hojení. Mluvení bude ovlivněno v prvním týdnu otokem a nezvyklým pocitem. Nicméně toto pomine a piercing by neměl mít trvalý vliv na mluvu.

Ohledně stravy - v prvních dnech je vhodnější spíše kašovitá, ale záleží na tom co Vám otok a bolest dovolí. Po jídle ústa vypláchněte vodou a poté buď ústní vodou bez obsahu alkoholu či solným roztokem (čtvrt čajové lžičky na 250 ml vody).
Pokud jste kuřák, vypláchněte si ústa stejně jako po jídle. Vyhněte se také pití nápojů ze společných sklenic.

Je nutné vyměnit šperk za kratší po dvou až čtyřech týdnech, taktéž se doporučuje vyměnit kuličky kovové za plastové, které jsou šetrnější k zubní sklovině a dásním.

S piercingem experimentujte a využijte širokou nabídku kuliček či disků různých barev a velikostí. Dejte však pozor na příliš malé kuličky, u kterých hrozí nebezpečí zatažení dovnitř piercingu.
Celková doba hojení bývá čtyři až osm týdnů.
Roztahování je možné o cca 1 až dvě gauge, ale pozor na nebezpečí poškození zubů a dásní velkými šperky.

Přejeme Vám příjemný víkend a bezproblémové hojení