Péče o piercing do pupiku

Piercing do pupíku ocel, Swarovski, bíláPiercing do pupikuPiercing do pupíku srdce Sworavski

Piercing do pupíku je význačný delší dobou hojení, takže je třeba trpělivost. Jeho umístění vystavuje piercing namáhání při téměř všech fyzických aktivitách. Hojení tedy není jednoduché a vyžaduje osvojení si některých návyků.
V prvních dnech je dobré chránit piercing přelepením náplastí a to především v případě fyzických aktivit jako třeba cvičení. Ne vhodné nevystavovat piercing nadměrnému tření o oblečení - zejména nevhodné je, když kalhoty sedí pasem přímo na piercingu. V prvním měsíci je vhodné se vyhnout posilování břicha.

Náplast také použijte při sexu. Uvědomte si také nebezpečí přenosu infekce tělními tekutinami. Co se týče náplasti, tak Ideální je náplast vodotěsná. V prvním měsíci se také vyhněte koupání v nečisté vodě. Co se týče přelepování voděodolnou náplastí, tak to je doporučeno do úplného konce hojení.
Výměnu šperku můžete provést kdykoliv (v případě, že máte šperk s výměnnými konci). Jinak až po čtyřech měsících.

Je nutné postupovat dle obecných zásad – minimálně jednou denně piercing omýt vodou, poté mýdlovou vodou a opláchnout. Případnou krev a mok jemně odstraňte vatovou tyčinkou po předchozím namočení.

V prvním měsíci (nebo pokud dojde k podezřelým příznakům) jednou denně omyjte po umytí dezinflačním solným roztokem. Znovu platí opatrnost při doteku špinavýma rukama na piercing i okolí.
Celková doba hojení bývá šest až devět měsíců.
Doporučeným šperkem je pupíkovka neboli anglicky Curved navel bar, kroužek nebo J-curve bar. Běžné je ozdobení kuliček kamínkem.

Výměna šperku za těžší nebo s různými přívěšky je možná až po úplném úspěšném zahojení. Roztahování piercingu pupíku je pomalé a zpravidla nejvíc o 2 gauge. Začíná se standardně s 14g a je možné cca po roce zkusit o jednu gauge. Nebývá však příliš obvyklé a žádané.

Přejeme Vám příjemný výběr a bezproblémové hojení

Piercing do pupíku tyrskysové kuličkyPiercing do pupíku, srdce oranžové