Piercing do ucha

Piercing do ucha lze rozdělit na dva typy – do lalůčku a chrupavky. Hygiena platí stejná pro všechny piercingy do ucha. Při manipulaci s telefonem doporučujeme telefon přikládat k druhému uchu (pokud máte piercing jen v jednom), telefon pravidelně čistit a nevolat z veřejných automatů apod. Pokud jste nuceni něco podobného podstoupit, pak otřete piercing do ucha dezinflačním roztokem. Vyhněte se kontaktu piercingu s produkty na péči na vlasy, laky a barvy. Je třeba mít neustále čistý polštář a můžete využít např. toto: na polštář si navlékněte čisté tričko, druhou noc tričko otočte. Tímto způsobem máte první dvě noci naprosto čistý polštář.

Piercing do lalůčků někdy provází prořezávání dírky vertikálně v případě, že je šperk příliš tenký. Pokud pak chcete dírku přepíchnout, je třeba to udělat na jiné místo, aby nedošlo ke spojení 2 dírek nebo k narušení hojící se předchozí dírky. Piercing do lalůčků vyžaduje delší hojení díky menšímu přísunu krve. Vyžaduje to vyšší opatrnost při hygieně. Znamená to nedotýkat se špinavýma rukama. Piercing pravidelně omývat vodou, mýdlem a solným roztokem, a to minimálně jednou denně a při každém možném znečištění jako je fyzická aktivita, pobyt v prašném prostředí apod.

Také buďte obezřetní při nošení čepic, cyklistických helem apod. jednak na jejich čistotu a také na zatržení. Piercing lze chránit náplastí.

Minimálně v prvním měsíci se vyhněte se koupání v nečisté vodě, protože si velmi těžko přelepíte piercing vodotěsnou náplastí.

Celková doba hojení u piercingu do lalůčků je 4 až 8 týdnů, u piercingu do chrupavky 3 až devět měsíců.

Šperk vhodný pro piercing do ucha jsou kroužky, labrety, i pupíkovky, nosovky, straight barbell apod. Nejčastějším a nejsnadnějším typem piercingu do ucha je roztahování lalůčku. Při bezproblémovém hojení je možné roztáhnout o jednu gauge. Piercingy chrupavky se standardně neroztahují, spíše je možné dírku zvětšit vyříznutím jako u mikrodermálů. Ale pozor, otvor se pravděpodobně při trvalém vyjmutí piercingu už nezacelí.

 

Přejeme příjemný výběr v našem e-shopu