Péče o piercing Labret, Madonna, Medůza

Piercingy Labret, Madonna, Medůza

Piercing typu Labret, Madonna a Medůza po vpichu dost otéká a je třeba s tímto počítat a použít větší šperk, který se po dvou až čtyřech týdnech mění za kratší.
Zejména v prvních čtyřech týdnech je nutné ošetřovat ústní dutinu po jídle výplachem vodou a následně ústní vodou bez alkoholu nebo solným roztokem. Pokud jste kuřák, vypláchněte si je podobně jako po jídle. V prvním týdnu se vyhněte se pití tvrdého alkoholu v neředěné formě, ostrým jídlům a žvýkání. Omezte také pití nápojů ze společných sklenic.


Vnější část piercingu ošetřujte dle obecných pokynů. Po dvou až čtyřech týdnech je nutné vyměnit šperk za kratší a také doporučujeme vyměnit kuličky kovové za plastové, které jsou šetrnější k zubní sklovině a dásním. Těsně sedící šperk lze použít až po úplném zahojení.


Je doporučeno šperk vyměnit na bioplastový, případně použít hned od počátku. Bioplastový piercing je šetrnější k zubům a dásním. Nebojte se experimentovat po zahojení a zkrácení a využijte širokou nabídku kuliček či hrotů různých barev, tvarů a velikostí.


Celková doba hojení bývá minimálně šest až osm týdnů.


Doporučeným šperkem je labret stud či kroužek, viz obrázek.
Roztahování je možné, ale nedoporučuje se jít více než na 10 gauge. Hrozí při odstranění piercingu jeho neúplné uzavření a pronikání slin.

 

Přejeme Vám příjemný výběr a bezproblémové hojení